Руският президент Владимир Путин е здрав, с разсъдъка си и „в по-добра форма от всякога“ – това заяви беларуският му колега и близък съюзник Александър Лукашенко в интервю за японската телевизия TBS.
„Той е аз не се срещахме само като глави на държави, ние имаме приятелски отношения“, каза Лукашенко, цитиран от Ройтерс. „Аз съм напълно запознат с всички подробности за него, доколкото е възможно, както държавни, така и лични“, коментира още беларуският лидер.о
Западни анализатори и политически лидери отбелязват, че Путин не е пресметнал правилно възможностите на страната си, започвайки военна операция срещу Украйна, където руските сили понасят загуби въпреки численото и техническото си превъзходство.
Според британския премиер Борис Джонсън руският президент се държи „нерационално“, а холандският премиер Марк Рюте го описа като „напълно параноичен“.
Лукашенко обаче отрече 69-годишният Путин да не е в кондиция.
„Западът, а и вие, трябва да изкарате тази глупост, тази измислица от главите си“, каза той. „Путин абсолютно е във форма, той е в по-добра форма от когато и да е било… Това е напълно с разсъдъка си, здрав човек, физически здрав – той е атлет“, допълни още Лукашенко.
Лукашенко коментира и разпада на Съветския съюз – тема, която самият Путин също често засяга. Преди инвазията срещу Украйна той е посочвал, че страната е изкуствено създадена и е „неделима част“ от руската история и култура.
„Разпадът на Съветския съюз е трагедия“, каза Лукашенко. „Ако Съветският съюз беше оцелял до днес, бихме могли да избегнем всякакви конфликти по света“, допълни той.


Шофьорът на ТИР-а, помел две деца на "Тракия" бил заснет да шофира с телефон и кафе в ръка?
Военноморските оркестри на България и САЩ с общ концерт във Варна
Загиналите след земетресенията във Венецуела надхвърлиха 230, ранените са над 4300
Кметът Коцев: Няма да има проблем с боклука на Варна!
Париж забранява алкохола на обществени места заради рекордна гореща вълна
Петролът е напът към седмична загуба след нова атака в Ормузкия проток
Европа има 200 милиарда долара ливъридж върху САЩ, твърди проучване
Венецуела търси оцелели, броят на жертвите на земетресенията достигна 235
Акциите на Bayer поскъпнаха с 20% след победа във Върховния съд на САЩ
Кораб бе ударен в Ормузкия проток, супертанкери са спрени от преминаване
САЩ забрани продажбите на шведска марка, свързана с китайци
Най-ефективните начини за пестене на гориво при шофиране в града
Как работят виртуалните предавки на Porsche Taycan
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Адските жеги в Европа предизвикаха стачка в завод на Stellantis
Николов: Контрол на продуктите няма, това е като епидемия
Войник заплаши Путин: Армията ще насочи оръжията си срещу Кремъл ВИДЕО
Бъбривкото със самостоятелен филм! Магарето излиза от сянката на Шрек
В куфара на UNIQA има място за всичко. Без грижи. Те трябва да останат вкъщи
Майката на 17-годишното загинало момче: Шофьорът седеше отстрани с кръв по ръцете


преди 4 години ей, с *** и дебилииии като теб, ама хич не ми се спори... и в нашия народ има робски души, това са така наречените русофили, според вас путинолюбците! Путин до сега е затрил 15 000 руснака в Украйна... в тоя век, той е човека с най много руски трупа на сметката си, па ти ми обяснявзй кой фил, кой фоб! Дреме ми... Късия е пътник и ще го затрие някой с руски паспорт! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години https://***.youtube.com/watch?v=aQ36dxjY4cg отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Никого не плаша иди0то , казвам само че Българския Народ в своята същност е русоФИЛСКИ народ , и никакви платени тр0лове няма да променят това пишейки по форуми , докато зад_ниците им срастват със табуретките . Агитките ги дадох само като пример , защото там народното най си личи . хяхяхях . Ето ти част от агитките на Украйна - подготвени , фашизирани и решени да бъдат пушечно месо . Кой им е крив ? Ще бъдат жертвани за целите на ФАЩ , вашия господар . АМИН . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години айде първо да изчистиш кенеффа за който ти плащат, а ? и тръгнал с агитки да плаши, момче там е утайката на всяко общество, нормално е да са за късия психопатт. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Сигурно е така см0таняко , сигурно . Ако се изкашляш най много да се на$ереш , а клавиатутни лъвове сте всите *** заседнали от години в лайн0словене по адрес на путин и росия .ибал съм ви матера , ще ви изчистим всички демократично настоени *** . *** където искаш в България и започни да ревеш русофобската - надали ще си тръгнеш необезпокоен. Силата ви е зад клавишите в интернет. *** на който искаш стадион , при която искаш агитка и изрецитирай опорките си .... Мисля че няма само да те бият... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Да ти кажа, май си в голяма грешка. Няма млад или на стедна възраст човек с повече от 2 грама мозък в главата, дето ви се радва на руските празноглавщини. Хорара пътуват, виждат как е по света и никой не ви ще руската мизерия. И не се пеняви толкова, клавиатурни лъве, че сигурно си същия дърт невзрачен cмoтaняк като Митю "импа'., който се *** ако се изкашлям по-рязко до тебе. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Вашата майййка русо8обчета платени . $перматозоидчета на Инджеv , Пасито и Дайноv ...Пазени от кур8ата keep_calm .....Горе доле сте около 10 000 бройки в България . Ще ви изчистим за 2 дена . Барабар с кур8ите . Да живее БЪЛГАРИЯ слава на Русия !!!!!!!!!!!!!!!!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години И защо не оцеля съвецкия съюз ? Защото не можехме да произвеждаме и доставяме едни *** пави гвоздеи ... камо ли за нещо повече :) И да дойде нов *** съюз пак ще си отиде бързо бързо. И ти ще си отидеш скоро :) Тепърва ще ви съдят теб и *** лер. Вие сте досущ Хитлер ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Руския роб Лукашенко оплаква разпада на СССР. Вони на дърти, разлагащи се трупове, комунистически мъъърши. Да благодарим на бог, вселената, западняците и на всички онези българи, заради които успяхме да се измъкнем от руско робство. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ми и така може, но аз предпочитам определението Най-късият великан на света.Някак си по-внушително звучи, по русски... отговор Сигнализирай за неуместен коментар